Stavební dřevo,OSB,MFP,DURELIS - EUROPALIVO.cz
Čeština Čeština English English Hledáte dřevo, řezivo, dřevoprodej?

Stavební dřevo,OSB,MFP,DURELIS

Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů. Zejména pro obytné stavby je svým charakterem velmi vhodné. Navozuje pro člověka velmi příjemné prostředí ať již svým charakteristickým aroma, či příjemnou povrchovou teplotou. V neposlední řadě jsou důležité i estetické vjemy z různých kombinací dřevěných konstrukcí, obkladů a zařízení. Fyzikální vlastnosti dřevo řadí mezi nejlepší stavební materiály. Že má dřevo velmi dobré tepelně ? isolační vlastnosti je všeobecně známé. Ne však každý ví, že dřevo má například větší pevnost v tlaku ve směru vláken, než beton.

DURELIS desky - NOVINKA NA TRHU 2010!

Jedná se o konstrukční mikroštěpkovou desku určenou k nosným účelům s třískami rozloženými všemi směry ve třech vrstvách. Tato technologie výroby zaručuje výborné pevnostní vlastnosti jak v podélné ose, tak i v ose příčné, plně srovnatelné s klasickým OSB3.

Tato deska se vyrábí v provedení s rovnou hranou ? označení SE nebo v provedení s perem a drážkou po celém obvodu ? označení PD4.

Výhodou těchto desek je skloubení vysoké pevnosti s možností velmi dobrého opracování vrtáním, řezáním apod., bez vyštipování jednotlivých štěpek.

Jako pojivo je použito vysoce kvalitní lepidlo určené pro použití ve vlhkém prostředí (např. stavebnictví a obaly) zároveň ovšem s nízkým obsahem formaldehydu splňujícím emisní normy E1 (nábytkářství, podlahy apod.).

Tato deska vyniká velmi kvalitní povrchovou úpravou, která umožňuje velmi dobré použití i pod vrchní krytiny typu linoleum, bez následného proznačení textury desky ( jako k tomu dochází např. při použití OSB).

Ceník DURELIS 2013

OSB desky

Konstrukční dřevoštěpková deska z orientovaných velkoplošných třísek. Ploché třísky s typickou délkou 50-75mm ve směru vláken jsou položeny do tří vrstev. Dvě povrchové vrstvy stejné tloušťky obsahují pouze třísky orientované rovnoběžně s delší stranou desky. Vnitřní vrstva, která tvoří 50% objemu, je z třísek převážně uložených rovnoběžně s kratší stranou desky. OSB desky jsou lepeny fenolformaldehydovou pryskyřicí, která dosahuje přibližně 2,5% váhového podílu. Desky se mohou opatřit na hranách perem a drážkou pro snadnější spojení, plochu desek je možno na závěr výrobního cyklu brousit.

Ceník 2013 OSB + MFP

MFP panely

MultiFunkční Panel, třísková deska určená k nosným účelům pro použití jako nosné díly do vlhkého prostředí ve stavebnictví dle DIN EN 312, dále vyhovuje ustanovení harmonizované normy DIN EN 13986 - dřevěné materiály pro použití ve stavebnictví (vlastnosti, hodnocení shody a označování) typ P5.

MFP - panel - alternativa OSB desek
Konstrukce a vlastnosti desky
Dřevotřísková deska s třískami o běžné délce a tloušťce, ve vrchní a střední vrstvě jsou třísky neuspořádaně rozptýlené. Díky této vrstvené struktuře vzniká deska se stabilními mechanickými vlastnostmi (žádné rozdíly v pevnosti napříč nebo podél).
Jako pojivo je použit vysoce kvalitní melamin zpevněný močovinovým lepidlem. Deska splňuje normy B2 jako těžce zápalný materiál.
Vedle mechanických vlastností desek a obsahu formaldehydu (klasifikace E1) jsou externě kontrolovány hodnoty PCP (jako doklad o nezávadnosti používaného dřeva).

 


 

Objednejte si dřevo jednoduše z pohodlí svého domova!
Využijte náš
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ
Europalivo, s.r.o.
Dálnice D1 Exit 15
Všechromy Hala 1

+420 774 505 111
+420 774 605 111
europalivo@europalivo.cz

Nabízíme dřevoprodej, řezivo, prkna, palubky, krovy, stavební, palivové dřevo...